Mobilya taşıma işlemi, diğer eşyalardan farklı bir özelliğe sahiptir. Ev taşımada bulunan mobilyaların taşınması ile mobilya satan firmalara yapılacak olan taşıma arasında farklar vardır. İstanbul’un diğer ilçelerinde olduğu gibi Zeytinburnu hamal ilçesinde de mobilya taşıma işlemlerini biz bu anlayışla yerine getiriyoruz.
Ev mobilyalarının taşınmasında bilinmesi gereken ilk konu, mobilyaların demontajının yapılıp yapılmayacağıdır. Mobilyanın taşınacağı binanın durumuna ve taşındığı binanın durumuna göre demontaj işleminin yapılıp yapılmayacağına karar verilir.

Zeytinburnu hamal

Zeytinburnu hamal

Birçok binanın koridorları dardır ve bu dar koridorlardan eşya çıkarmak zordur. Eşyaya zarar verilebileceği gibi bina koridorlarına da zarar vermek olasıdır. Her ne kadar asansör aparatı, taşıma işlemlerini kolaylaştırmış olsa da bazı dairelerin pençelerine küçük olduklarından dolayı, asansör platformu yaklaştırmak mümkün olmayabilir.

Bu yüzden mobilyalar, ana parça kalıncaya kadar sökülür. Sökülen bu parçalar özel paketleme malzemeleri ile birlikte paketlenir ve diğer parçalar ile karışmasın diye üzerlerine ne oldukları yazılır. Bu şekilde yapıldığı zaman taşıma işlemini gerçekleştiren personelinde çalışması daha kolay olacaktır. özellikle araca yerleştirme düzenine bu şekilde dikkat edilmiş olunacaktır.

Zeytinburnu hamal – Parça Taşıma

Parça taşımaları özellikle mobilya satan firmalar tarafından tercih edilebilir. Bu firmaların kendi bünyelerinde çalıştırdığı montaj ekibi vardır. Zaten mobilyalar demonte bir şekilde hazırdır ve yalnızca taşınacağı yere ulaştırılmaları gerekir.
Eskiden montaj ekibi aynı zamanda taşıma işlemini de gerçekleştiriyordu. Ancak bu durumun sağlıklı olmadığı görüldü ve günümüzde taşıma işlemi için ayrı kişilerin kiralanması yolu tercih edildi.
Özellikle antika değere sahip olan ve hassas bir yapıda olan mobilyaların taşınması, başlı başına bir iş olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu tür mobilyaların sökülme işlemi uzman olan bir ekip tarafından gerçekleştirilir. Taşınma işlemi sırasında ise birçok konuya dikkat edilmesi gerekir.
Piyano müzik aleti de bunlardan bir tanesidir. Ancak piyano genel olarak tek başına taşınması gereken bir eşya olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu eşyanın taşınmasında da uzmanlık gerektiren yönler vardır.

Zeytinburnu hamal

Zeytinburnu hamal

En hassas ve değerli eşyaların taşınmasında uzman olan firmamız, daha önceki deneyimlerine dayanarak, bu tür eşyaları sorunsuz ve güvenli bir şekilde gidecekleri yerlere ulaştırıyor.