Teknolojinin nakliye sektörüne girmesi ile birlikte, birçok kişi neden hamallara ihtiyaç duyulduğunu sormaktadır. Aslında bu sorunun cevabını, taşınacak eşyaların niteliğinde ve taşınacağı yerde aramak daha doğru olacaktır. Şile hamal, İstanbul’un diğer ilçelerinde olduğu gibi yüksek katlı binalara ve dar sokaklara sahiptir.

Şile hamal

Şile hamal

Özellikle dar koridorlara sahip olan binalarda, asansör hizmeti eşyaların daha kolay taşınmasını sağlar. Ancak asansör platformunun uygulanamayacağı dar yerlerde söz konusu olabilir. Bu durumda dar olan bina koridorlarından eşya taşınması, bir zorunluluk haline gelir.

Dar yerlerden eşya taşınması durumunda ise hamal personeline ihtiyaç bulunmaktadır. Bir başka durum ise fuar ve kongre gibi organizasyonların hazırlıklarında karşımıza çıkar. Genelde bu gibi organizasyonlarda yatay taşıma ağırlıklı olarak yapılır.

Önceden fuar ve kongre organizasyon alanına getiren eşyaların yerlerine yerleştirilmeleri gerekir. Bu durumda ağır olan eşyaların taşınması ve yerlerine yerleştirilmeleri için hamallara ihtiyaç vardır.

Şile hamal – Hamal taşıma konuları

Konser gibi etkinliklerde de aynı durum söz konusudur. Nakliye araçları ile gelen eşyalar, belli bir düzende yerlerine yerleştirilmelidir.
Parça eşya taşınması da günümüzde en sık karşılaşılan taşıma türlerinden bir tanesidir. Kısa olan mesafelerde ve özellikle araç gerektirmeyen durumlarda parça eşyaların taşınması için nitelikli hamal personeline ihtiyaç vardır. Şile hamal, İstanbul’un birçok ilçesinde olduğu gibi konser etkinliklerine konu olmaktadır.

Ofis ya da iş merkezi gibi alanlarda genel olarak yatay ve dikey taşıma işleri, özellikle İstanbul ilinde sıklıkla ihtiyaç duyulan durumlardan bir tanesidir. Kısa süreli olan bu işlerde de yine nitelikli hamal personeline ihtiyaç duyulur.

Genel olarak bir ya da birkaç kat yukarıya ağır olan eşyaların taşınması gerekir. Aynı şekilde aynı katta bir odadan diğer odaya ağır olan eşyaların taşınması işlemleri için de hamalların kiralanması uygun olacaktır.

Araç gerektirmeyen ve kısa mesafeli yatay ya da dikey taşımalarda hamal personeli oldukça kullanışlıdır.

Şile hamal

Şile hamal

Özellikle dikey taşımalarda hamal personelinin deneyimli olması gerekir. Dar olan alanlardan eşyaları zarar görmeden geçirebilmesi, deneyimli hamal personelinin özelliklerinden bir tanesidir.
Biz Hamal İstanbul firması olarak her türlü dikey ve yatay taşımayı yapabilecek kapasitede olan hamal personeline sahibiz. Haftanın her günü ve her saat bizlere ulaşabilir ve hamal kiralama hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.