Eşya depolama hizmetleri, son zamanlarda nakliye firmalarının vermiş olduğu en iyi hizmetlerden bir tanesidir. Nakliye ambarı ya da nakliye depolarının müşterilerinin hizmetine kullanılması aslında bir ihtiyaçtan doğmuştur.

Taşınma zamanının belirsiz olması ve aslında bu belirsizliğin çok kısa zaman aralıklarında olması, bu ihtiyacı doğurmuştur. Genel olarak iş dünyasında depolama hizmeti sıklıkla verilmektedir. Ev nakliyesinde ise bu ihtiyacın doğması, yeni de bir fikrin ortaya çıkmasına zemin hazırlamıştır.

nakliye ambarı

nakliye ambarı

Nakliye ambarı – nakliye ambarları

Nakliye firmalarının müşterilerine yönelik olarak verdiği bu hizmet kapsamında, taşınacak olan eşyalar güvenli ve düzenli bir biçimde, firmaya ait olan ambarlara yerleştirilir. Nakliye ambarı, firma tarafından kiralanabileceği gibi satın da alınabilir.

Ayrıca bu ambarlar son derece güvenlidir. Aynı eşyaların taşıma sırasında ve sonrasında sigorta olmaları gibi bekletildikleri depolarda da sigorta söz konusudur. Yani eşyalar hem taşınırken, hem de beklerken koruma altındadır.

Nakliye firmalarına ait bir ya da birden fazla depo olabilir. Bu depolara da hamallar yardımı ile taşıma yapılır. Ağır eşyaları koruma altına alındıktan sonra profesyonel hamallar yardımı ile depolara taşınır.

Depolama hizmetinden yararlanan tüm müşteriler, bu hizmetten son derece memnundurlar. Zaman sorunu olan müşteriler için depolama hizmeti son derece idealdir.

Nakliye ambarları aslında kavram olarak sanayi mallarının geçici bir süre depolandığı ve sonrasında yerlerine ulaştırıldığı bir yer olarak kullanılır.

Nakliye ve depolama hizmetleri

Son zamanlarda pratik bir uygulama olarak konteynırların depolama işlemlerinde kullanılması yaygın hale gelmiştir. Konteynırlarda eşyaların bekletilmesi aynı zamanda pratik bir şekilde bu konteynırların araçlara yüklenmesi bakımından da firmalara kolaylık sağlar.

Şöyle ki bu konteynırların vinçler yardımı ile araçlara yüklenmesi ve daha sonrasında gidecekleri yerlere ulaştırılması son derece pratik olmaktadır. Böylelikle iki taşıma işlemi yerine, bir taşıma işlemi ile eşyalar güvenli bir şekilde yerlerine ulaştırılır.

Nakliye ambarı alanlarında hizmet veren hamallar açısından da bu durum büyük kolaylıkları beraberinde getirir.

nakliye ambarı

nakliye ambarı

Ayrıca konteynırları müşterilere göre tasarımlamak oldukça kolaydır. Günümüzde kişiye özel olarak tasarlanan konteynırlar, taşıma sektöründe yaygın olarak kullanılmaktadır.

Depolamada konteynırların kullanılması ayrıca, birden fazla eşyanın depolanması söz konusu olduğunda, karışıklığında önüne geçmek demektir.