Hamalların yaptıkları işin genel olarak tanımı, hammaliye olarak belirtilebilir. Hammaliye nedir? Sorusunun bir başka cevabı da; taşıma işini gerçekleştiren firmalar tarafından kiralanan ya da hizmet satın alınan iş kolu olarak sunulabilir.

Eskiden bireysel olarak gerçekleştirilen bu iş kolu daha sonrasında, taşıma işi ile uğraşan ya da nakliye firmaları tarafından profesyonel olarak gerçekleştirilmeye başlandı.

Hammaliye kavramını daha çok ağır eşyaların taşınması işi olarak da ele alabiliriz. Bu taşımacılık işleminin aslında genel olarak ana konusu, taşıma işlemine konu olan her türlü ağır eşyadır.

Hammaliye nedir?

Hammaliye nedir?

Hammaliye Nedir? – Hammaliye Bedeli

Günümüzde eksperler yardımı ile taşınacak eşyanın cinsine ve taşıma mesafesine göre belirlenen ücretin adıdır. Hammaliye nedir? Sorusuna verilebilecek bu basit tanımın yanı sıra eskiden bu ücretler, bireysel olarak bu hizmeti sağlayan hamallar tarafından belirlenirdi. Yani hamallar hem ücretin belirleyicisi, hem de taşınacak eşyayı güvenli olarak gideceği yere götüren kişiydi.

Hepimizin bildiği gibi hamalların sırtında küfe adı verilen taşımaya yardımcı olan bir araç bulunurdu. Günümüzde hamallara yardımcı olacak birçok araç mevcuttur. Kısa ya da uzun mesafe olma durumuna göre kullanılacak olan araçlarda da değişiklik söz konusudur.

Hammaliye bedeli Türk kanunlarında da yerini almıştır. Ödenecek olan ücret, hemen iş sonrasında yapılabileceği gibi, haftalık ya da aylık olarak da yapılabilir.

Hamaliye hizmeti

Nakliye firmaları bünyesinde bu hizmet verilebildiği gibi, bireysel olarak da verilebilmektedir. Ancak günümüzde yaygın olarak nakliyat firmaları bünyesinde bu hizmet verilmektedir.

Kısa ya da uzun mesafede yapılan taşımalar, bu hizmetin konusu olmaktadır. Ağır eşyalar genel olarak hamaliye hizmetinin konusudur. Aynı zamanda hem ağır, hem de hassas olan eşyalar özellikle hamaliye hizmeti kapsamına girer.

Hamal İstanbul

Kısa ya da uzun mesafe ayrımı gözetmeksizin, profesyonel ekibimizle uzun bir zamandan bu yana sizlere başarılı bir şekilde hizmet vermekteyiz.

Kendi bünyemizde görev yapan ekibimizi aynı zamanda dileyen müşterilerimize gönderiyoruz.

Hammaliye nedir?

Hammaliye nedir?

Hammaliye nedir? Sorusunu yeniden tanımlıyoruz. Verdiğimiz hizmetlerle taşıma sorunlarınıza bir son veriyoruz. Hakkımızda daha fazla bilgi edinmek için; www.hamalistanbul.com sitesini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.